Masaż całego ciała

Techniki fizjoterapii są wykorzystywane do poprawy kondycji organizmu lub też zmniejszenia dolegliwości bólowych. Stosuje się je zarówno w medycynie, jak i holistycznych metodach leczenia. Ajurwedyjski masaż ciała wywodzi się z Indii. Uznawany jest za jedną z najstarszych metod mogących przynosić ulgę w bólu oraz wspomagających regenerację tkanek.

Masaż Abhyanga – na czym polega?

Oferowany zabieg jest najważniejszym stosowanym w ramach Ajurwedy. Abhyanga to masaż całego ciała, który rozpoczyna się od głowy. Wykonywany jest wówczas w pozycji siedzącej. Następnie terapeuta zajmuje się kolejnymi partiami ciała, uwzględniając twarz, dłonie i stopy.

Czym różni się zabieg ajurwedy od klasycznej terapii?

Abhyanga od innych technik różni się tym, że na całość skóry aplikowane są specjalne, ciepłe oleje np. sezamowy czy słonecznikowy. Mają one za zadanie dostarczyć do organizmu witaminy oraz minerały. Mogą również nawilżyć i odżywić skórę, poprawiając w całości jej kondycję. Olejowanie nadaje również zabiegowi bardziej subtelny charakter, przez co uznawany jest za technikę relaksacyjną.