Masaż oczyszczający

W naszym ciele przez lata gromadzi się wiele szkodliwych substancji, które można z niego usuwać na różne sposoby. Oczyszczanie organizmu z toksyn najlepiej wykonywać na przełomie zimy i wiosny lub lata i jesieni. Jedną ze stosowanych metod jest terapia Ajurwedy, która łączy zarówno ukojenie dla ciała, jak i umysłu.

Panchakarma – sposób na przywrócenie równowagi

Oczyszczanie organizmu z toksyn może przyczyniać się do uczucia lekkości, przypływu energii czy też zwiększenia odporności. Z tego względu zalecane jest wykonywanie go na przełomie pór roku – nasze ciało adaptuje się wówczas do zmian w otoczeniu. Ajurwedyjska Panchakarma to terapia składająca się z kilku etapów, która trwa nawet do trzech tygodni. Często towarzyszy jej masaż oczyszczający.

Jak wygląda ajurwedyjski detoks?

Panchakarma składa się z etapu przygotowania, etapu właściwego oraz etapu odmładzania i wzmacniania organizmu. Terapia może być wspomagana dodatkowymi zabiegami (przede wszystkim masażem). Należy w jej trakcie jak najwięcej odpoczywać oraz stosować lekkostrawną dietę. Ponadto masowanie całego ciała olejami może wspomagać proces odnowy i wyciszenia.