Masaż relaksacyjny

Istnieją alternatywne metody leczenia, które mogą pomóc poprawić kondycję organizmu, bez konieczności użycia powszechnie stosowanych sposobów. Jedną z nich jest praktykowana w naszym gabinecie terapia ajurwedyjska pochodząca z Indii. Dostosowujemy jej elementy indywidualnie do każdego klienta, wykorzystując ziołolecznictwo, medytację czy ćwiczenia oddechowe. Wykonujemy również masaż relaksacyjny, który może mieć wpływ na poprawę zdrowia oraz samopoczucia.

Masaż całego ciała mogący wspomóc organizm

Masaż relaksacyjny może być uzupełnieniem terapii ajurwedyjskiej, którą oferujemy w gabinecie albo osobnym zabiegiem. Polega na wykonywaniu płynnych ruchów mających za zadanie pozbyć się napięcia oraz wyeliminować ewentualne dolegliwości bólowe. Głównie jest to masaż tyłu ciała, najczęściej praktykowany jako metoda mogąca wspomagać zredukowanie poziom stresu w całym organizmie. Uciskanie i rozcieranie bywa pomocne w usprawnianiu krążenia krwi czy przepływu limfy w tylnych partiach.

Zabiegi relaksacyjne w naszym gabinecie wykonywane są przy użyciu olejów. Dopasowujemy ich rodzaje do energii (doshy) danej osoby.

Olejowanie a relaksacyjny masaż tyłu ciała

Zabiegi ajurwedyjskie skupione na tylnych partiach obejmują zazwyczaj plecy, kark, barki czy przedramiona. Zastosowanie na ich całej powierzchni olejów ułatwia pracę terapeuty oraz może pomóc w pogłębieniu relaksu. Głównie wykorzystujemy w tym celu olej sezamowy, słonecznikowy lub musztardowy (z nasion gorczycy). W terapii ajurwedyjskiej odpowiadają one różnym żywiołom, które każdy z nas reprezentuje. W celu oddziaływania na konkretne dolegliwości sięgamy natomiast po maceraty ziołowe.

Poza tym olejowanie tyłu ciała może dostarczyć do całego organizmu substancje odżywcze, poprawić wygląd i nawilżenie skóry, a także wspomóc układ odpornościowy i nerwowy. Ajurweda to holistyczna metoda oddziaływania na organizm, która zakłada, że każda terapia powinna mieć kompleksowy wpływ na wiele jego części. Tym samym ma za zadanie przynieść korzyści całości – zarówno ciału, jak i duchowi.