Konsultacje psychodietetyczne online dla cukrzyków | Mój Mentalny Ogród

Konsultacje dla cukrzyków

Cukrzyca staje się epidemiom XXI wieku. Każdego dnia kolejne osoby dowiadują się, że chorują na na tą autoimmunologiczną chorobę metaboliczną. Podczas konsultacji dla cukrzyków poznasz metody komponowania zdrowych, bezpiecznych posiłków, które będą miały pozywtywny wpływ na Twój organizm. Nauczysz się odpowiednio bilansować pożywienie i zawarte w nim makroskładniki, a także poznasz szczegóły dotyczące indeksu oraz ładunku glikemicznego.

Rola konsultacji w chorobie cukrzycowej

Najważniejsza jest przede wszystkim świadomość. Konsultacje dla cukrzyków odgrywają bardzo ważną rolę w kontrolowaniu i neutralizowaniu powikłań wynikających z choroby. Tego rodzaju spotkania skierowane są również do rodziców, którzy niedawno dowiedzieli się o chorobie swojej pociechy. Odpowiednio dobrana dieta, a także właściwa aktywność fizyczna i suplementacja to podstawa zdrowego funkcjonowania z chorobą.

Dzięki konsultacjom, poznasz, które produkty warto, a których nie warto wprowadzać do diety. Dowiesz się, jaka aktywność jest najbardziej polecana, oraz jakie witaminy, minerały czy suplementy warto dołączyć do swojej diety. Podczas spotkań zwrócimy uwagę także na psychodietetykę, czyli m.in. przyjrzymy się pewnym szkodliwym nawykom które posiadasz, poszukamy jakie są ich przyczyny i postaramy się je wyeliminować, a na ich miejsce wprowadzić nowe, zdrowe nawyki żywieniowe. Postaramy się razem opracować zdrowy styl życia, który pozostanie z Tobą na lata, a nie na lato. Regularne konsultacje z wykwalifikowanym dietetykiem to doskonały wybór w terapii związanej z cukrzycą.

Częste i przede wszystkim regularne wizyty i konsultacje u dietetyka odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu z cukrzycą. Mają bardzo pozytywny wpływ na motywację do działania i nie poddawania się pomimo pojawiających się trudności. Należy wiedzieć, że z tą chorobą da się żyć. Odpowiednio dobrane i zbilansowane posiłki, aktywność fizyczna oraz suplementacja pozwalają na znaczną redukcję ryzyka związanego z powikłaniami wynikającymi z tego schorzenia.

Zalety konsultowania diety ze specjalistą

Wizyta u specjalisty, który specjalizuje się w tematach diabetologicznych, a także na co dzień żyje z cukrzycą niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, najważniejsze jest empatyczne zrozumienie klienta oraz jego problemu, następnie dojście do przyczyn pojawiających się kłopotów, a w konsekwencji wysuwanie wniosków.

Podczas spotkań dietetyk wspiera w wybranych przez klienta zagadnieniach, dotyczących diety, indeksu czy ładunku glikemicznego, wyliczania wymienników węglowodanowych, czy białkowo- tłuszczowych, pomocą w tworzeniu posiłków oraz odpowiednim ich bilansowaniem. Dietetyk na bieżąco obserwuje z klientem zachowanie organizmu na wprowadzane zmiany i, jeśli jest taka potrzeba, wdraża korekty. Stosowanie odpowiedniej diety, właściwego wysiłku fizycznego oraz prawidłowa suplementacja to absolutna podstawa, by przeciwdziałać powikłaniom, które mogą przytrafić się diabetykom.